Jesteś tutaj:  Start


Electronic Arts
FIFA 11
Powiększ
FIFA 11

Cena brutto: 129.00 PLN

Dostępność: dostępne

 


Opis urządzenia

FIFA 11 to kolejna odsłona tytułowej serii gier piłkarskich firmy Electronic Arts. Tradycyjnie programiści wprowadzili sporo zmian – zarówno większych, jak i kosmetycznych. FIFA 11 na PC to połączenie konsolowej FIFA 10 i 2010 FIFA World Cup, a nie bezpośredni port z Xboksa 360 i PlayStation 3.

Wersja komputerowa charakteryzuje się o niebo lepszą grafiką (szczegółowo odwzorowani zawodnicy, stadiony, nowe menu, etc.) od FIFA 10, jak również zaawansowanym modelem fizycznym i wsparciem 360-stopniowego dryblingu (w pecetowej FIFIE 10 mogliśmy biegać w ośmiu kierunkach).

FIFA 11 na PC jest nieco uboższa od wydań na Xboksa 360 i PlayStation 3 (nie zawiera chociażby systemu Personality+). Oddaje ona do dyspozycji graczy tryb tryb Virtual Pro, czyli „od zera do bohatera” w świecie piłki nożnej. Tworzymy swoją postać, wgrywamy zdjęcie zawodnika i zaczynamy wspinać się po szczeblach kariery. Nasz sukces jest zależny od zaangażowania na treningach, w trakcie których zajmujemy się wykonywaniem stałych fragmentów gry, jak również dbamy o doskonalenie innych zagrań, które następnie z powodzeniem wykorzystujemy podczas meczu.

Zmiany dosięgły także samą rozgrywkę, czego można było się spodziewać po tym, jak Electronic Arts ogłosiło implementację nowej technologii (nowej na PC, nieco starszej w przypadku wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3). Wykonując rzut wolny możemy najpierw zaplanować rozwój akcji poprzez przyporządkowanie odpowiedniego ruchu danemu zawodnikowi. Ponadto w FIFA 11 na PC jesteśmy świadkami starć bark w bark na granicy faulu. Dla entuzjastów efektownej gry przygotowano możliwość robienia sztuczek, dzięki którym nie tylko nasza gra będzie cieszyć oko, lecz również będzie efektywna. Oczywiście wspomniany element w pierwszej kolejności zarezerwowany jest dla najlepszych piłkarzy.

Electronic Arts skupiło swoją uwagę także na usprawnieniu algorytmów sztucznej inteligencji. Zaimplementowano pięćdziesiąt różnych schematów zmiany pozycji na boisku, dzięki czemu walka z komputerowym przeciwnikiem jest z pewnością trudniejsza. Jednak kwestia ta dotyczy nie tylko oponentów, lecz także naszych zawodników, którzy niejednokrotnie o wiele bardziej zażarcie walczą o wolne pole na boisku, by znaleźć się na dogodnej pozycji do oddania strzału. Niejednokrotnie w akcję włączają się obrońcy, którzy jednak nie zapominają o swoim właściwym zadaniu. Gra w defensywie stoi na wyższym poziomie – pojawiły się nowe zagrania w postaci wślizgu celem przerwania podania oraz nożyce. Kiedy jednak okaże się, że mimo naszych starań napastnik drużyny przeciwnej zdołał oddać strzał możemy podziwiać nowe parady bramkarskie.

Dla osób, które zanim wybiegną na boisko, chciałyby sobie poćwiczyć, przygotowano rozbudowany trening. Tradycyjnie otrzymaliśmy możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w stałych fragmentach gry, jak również przeprowadzenia sparingu. Do naszej dyspozycji zostanie oddano możliwość wyboru, ilu zawodników ma brać udział w przygotowaniu do właściwego spotkania (11 na 11, 5 na 5 lub 5 na 3).

FIFA 11 na PC to także multiplayer. Co ciekawe, zabawa z drugim graczem (wybór na podstawie umiejętności i lokalizacji) jest możliwa bez konieczności łączenia się z serwerami EA – udostępniono opcję rozgrywki za pośrednictwem sieci LAN i Internetu. Podczas gry mamy mieć możliwość rozmawiania z przeciwnikiem dzięki obsłudze VOIP.

Wymagania: Dual Core 2.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB RAM (GeForce 8800 lub lepsza), Windows XP/Vista/7


        Zdjęcia dodatkowe: