Tworzenie strony www jest indywidualnym procesem przy realizacji każdego projektu. Postaramy się jednak przedstawić ten proces i zwrócić uwagę na najważniejsze etapy.

 

 

Krok 1. Pierwszy kontakt - zdefiniuj wymagania!

Przy pierwszym kontakcie klient zawsze zadaje pytanie, ile to będzie kosztować i jak długo to będzie trwać? Z budową strony, jak z budową domu, bez projektu nie można podać wyceny. Do podania konkretnej kwoty konieczny jest więc projekt opracowany na podstawie wymagań klienta.

Prosimy więc w pierwszej kolejności określenie oczekiwań do strony, która ma powstać. Na tej podstawie podamy wstępną wycenę.

 

Krok 2. Wstępna wycena i termin realizacji

Na podstawie określonych przez klienta wymagań, opracowujemy wstępna wycenę lub szczegółową ofertę. Zarówno wycena jak i oferta posiadają charakter wstępny ponieważ z doświadczenia wiemy, że w trakcie implementacji (konstruowania) strony, a nawet gromadzenia materiałów do strony, wymagania się precyzują i mogą się zmieniać same wymagania, a to oczywiście wpłynie na koszt wykonania.

Wraz z wyceną podajemy szacunkowy termin realizacji. Termin ten jest podawany, jako czas realizacji projektu od momentu zaakceptowania projektu strony do momentu przekazania strony do testów akceptacyjnych klientowi.

 

Krok 3. Opracowanie materiałów - podstawa dobrej strony!

Opracowanie materiałów do strony to zdobycie lub napisanie tekstów, które będą publikowane na nowej stronie. Oprócz tekstu niezbędne jest wykonanie, kupienie lub wykorzystanie darmowych fotografii.

Dobra fotografia jest bowiem podstawą stworzenia dobrego i ładnego projektu graficznego. Dobrej jakości zdjęcia są także niezbędne do profesjonalnego i atrakcyjnego zaprezentowania odwiedzającym np. oferty handlowej.

 

Krok 4. Projekt strony i jego akceptacja

Na podstawie wymagań i zgromadzonych materiałów przygotujemy dla Ciebie projekt strony, który będzie zawierał:

  • projekt graficzny
  • układ i zakres menu strony
  • struktura strony wraz z mapą strony

Projekt zostanie Ci przedstawiony do akceptacji, to bardzo ważny moment, późniejsze zmiany mogą być kosztowne. Akceptacja projektu jest podstawą do rozpoczęcia właściwych prac związanych z budową strony.

 

Krok 5. Implementacja, zasilenie strony danymi i testy wew.

Jeśli projekt strony jest zaakceptowany, przystępujemy do właściwej budowy strony: dopracowanie grafiki, cięcie grafiki, konstruowanie html i programowanie.

Jeśli powyższe czynności zostaną zrealizowane, można przystąpić do zasilenia strony danymi. W zależności od ustaleń, zasileniem zajmujemy się my lub sam klient. W trakcie zasilania strony danymi przeprowadzane są testy wewnętrzne.

 

Krok 6. Testy akceptacyjne

Wykonana strona jest przedstawiana klientowi do akceptacji. Klient wtedy może testować i zgłaszać wszelkie zastrzeżenia do wykonanej strony. Jeśli zastrzeżenia są zgodne z zaakceptowanym projektem strony, zostają uwzględnione a strona odpowiednio poprawiona. Wynikiem testów akceptacyjnych jest akceptacja wykonanej strony, czyli warunek do przejścia do kolejnego kroku.

 

Krok 7. Zakończenie projektu

W zależności od ustaleń i zapisów projektu strony, w tym etapie realizowane są następujące działania:

  • instalacja strony na serwerze
  • dodanie strony do katalogów
  • dodanie strony do wyszukiwarek
  • pozycjonowanie
  • zapis strony na CD-ROM

Zakończenie projektu nie kończy naszej odpowiedzialności. Na wykonaną stronę udzielana jest roczna gwarancja.

 

Przewodnik klienta:

 

Aby rozpocząć z nami współpracę i zlecić nam wykonanie strony należy wykonać poniższe działania:

1. Zdefiniuj wymagania
Zdefiniuj sobie wymagania dla strony www - określ co dokładnie potrzebujesz. Najlepiej spisz te wymagania na kartce lub w pliku tekstowym na komputerze. Określ także czas, do kiedy strona musi być ukończona. Do definiowania wymagań pomocne mogą być informacje o definiowaniu wymagań.
 

2. Ustal domenę
Jeśli nie masz jeszcze domeny (czyli nazwy, pod którą Twoja strona będzie dostępna w internecie, np. www.nazwafirmy.pl) to zastanów się, pod jaka nazwą Twoja strona powinna być dostępna, przygotuj kilka propozycji, sprawdzimy dla Ciebie, które są jeszcze wolne i ile będzie kosztować ich rejestracja.
 

3. Skontaktuj się z nami
Jeśli będziesz miał zdefiniowane wymagania i propozycje domeny lub domen to skontaktuj się z nami. Preferujemy kontakt telefoniczny lub e-mail. Najlepiej, jeśli w e-mail przesłane są nam wymagania i propozycje domen, a podczas rozmowy telefonicznej wyjaśniamy ew. niejasności oraz wstępnie podamy wycenę i termin realizacji. 


Jeśli zaakceptujesz naszą wycenę, termin realizacji i zdecydujesz się na współpracę z nami to:

W ciągu tygodnia przygotujemy dla Ciebie projekt.
Głównymi elementami tego projektu będzie projekt graficzny i projekt struktury strony. Będziesz mógł już zobaczyć symulację wyglądu Twojej strony oraz jej podział na podstrony.

Jeśli zaakceptujesz ten projekt, natychmiast zajmiemy się implementacją (konstruowaniem), a następnie wewnętrznie przetestujemy wykonane programy .

W zależności od ustaleń możemy się także zająć zasileniem wykonanej strony danymi. Często jest to łączone z wykonywaniem testów wewnętrznych.

Po ustalonym czasie, przekażemy Ci wykonaną stronę do testów akceptacyjnych. Będziesz mógł sprawdzić, czy wykonana strona jest zgodnie w wymaganiami i projektem.

Jeśli natrafisz na niezgodności, pilnie dokonamy poprawek i ponownie przekażemy stronę do akceptacji.

Po akceptacji strony, zamieścimy ja na serwerze, dokonamy dodania jej do katalogów i wyszukiwarek. Uruchomimy statystyki i zweryfikujemy zachowanie strony pod docelowym adresem (w docelowej domenie).

Jeśli skorzystasz z naszej oferty związanej z opieką nad stroną to systematycznie będziemy ją aktualizować.

Jeśli chcesz pozycjonować stronę, to określ frazy, wg których Twoja strona będzie miała wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Na podstawie tych fraz przygotujemy wycenę i jeśli zostanie ona zaakceptowana, zajmiemy się pozycjonowaniem aktywnym. Za tą usługę zapłacisz tylko po uzyskaniu efektu.


Aby ułatwić określenie wymagań i poznać wstępną wycenę, pogrupowaliśmy wybrane elementy strony www w pakiety, które prezentujemy poniżej. Poniższe zestawienie jest tylko propozycją, oczywiście możliwe jest dowolne łączenie wymienionych elementów i indywidualne ich wycenienie.

 
MINI
STANDARD
MAXI
Autorski projekt graficzny
Panel administracyjny
Formularz kontaktowy
Indywidualny formularz zapytania
Aktualności
Newsletter
Sonda
Galeria fotografii
Prezentacja kursów walut
Pozycjonowanie pasywne
Korekta językowa
Zrzut strony na CD
Dodanie strony do katalogów
(onet, interia, wp)
Druga wersja językowa
Konfiguracja statystyk
(stat.pl, google analytics)
Wsparcie przy tworzeniu treści strony
Wsparcie przy organizacji materiałów graficznych
Ograniczenie dostępu do strony
Elementy FLASH
Roczna opieka na stroną
Wbudowany sklep internetowy
Cena:
od
500 zł.
od
1000 zł
od
2000 zł.
Czas realizacji:
2-4 tyg.
3-6 tyg.
4-10 tyg.

UWAGA.
1. Podane ceny są cenami netto, należy co nich doliczyć 22% podatku VAT.
2. Czas realizacji jest czasem liczonym od momentu akceptacji projektu strony do momentu przekazania klientowi strony do testów akceptacyjnych.